برچسب ها و لیبل های امنيتي

برچسب ها و لیبل های امنيتي
لیبل خردشونده ( لیبل گچی ) ، لیبل لایه شونده ، لیبل های وید اثرگذار و بدون اثر، لیبل شبرنگ ( لیبل اموال )
لیبل امنیتی ( Security Label ) یا برچسب خردشونده که به نام لیبل گچی نیز شهرت دارد و برچسب لایه شونده نوعی از لیبل های امنیتی می باشند. برچسب خرد شونده (برچسب گچی) و لیبل لایه شونده در صورت جدا شدن از روی اموال کاملا مخدوش شده و کاربر به هیچ عنوان نمی تواند لیبل را به طور سالم از سطح اموال جدا کند.از لیبل لایه شونده و لیبل خردشونده (لیبل گچی)در فرآیند جمع آوری اموال و اموال گردانی نیز استفاده می گردد.بدین صورت که بارکد، متن و یا کد کالا روی این لیبل چاپ می شودو بر روی کالای مورد نظر چسبانده می شود.پس از انکه روی شئ مورد نظر چسبانده شد امکان جدا شدن آن از روی سطح قبلی و چسباندن مجدد آن برروی سطح دیگری وجود ندارد و تکه تکه می شود. لیبل امنیتی مقاومت خوبی در برابر گرما و نورخورشید از خود نشان میدهد.رنگ این نوع لیبل ها سفید مات بوده و از چسبندگی بالایی برخوردار هستند.برای چاپ روی لیبل گچی ( لیبل خرد شونده ) یا لایه شونده معمولا از ریبون وکس رزین و یا رزین استفاده می شود و درصورتی که از ریبون مناسب استفاده شود چاپ روی آن از ماندگاری بالا و استحکام زیادی برخوردار خواهد بود.از اين ليبل ها به دليل حساسيت امنيتي بالا بر روي قطعاتكوچك و حساس كه نبايد مورد دستكاري قرار بگيرنداستفاده ميشود.
لیبل امنیتی
لیبل امنیتی | برچسب خردشونده | لیبل گچی
لیبل امنیتی و مزایای لیبل خرد شونده و لایه شونده :

چسبندگی بسیار بالا
– خرد شدن لیبل امنیتی هنگام جدا شدن از سطح
– مناسب اموال و موارد امنیتی
– مقاوم در مقابل انواع حلال و عوامل محیطی
کاربردهای لیبل امنیتی:
در زير به بخشي از کاربرد لیبل های لایه شونده ، گچی یا خرد شونده ، لیبل وید اثر گذار و بدون اثر و لیبل شبرنگ یا اموال اشاره ميكنيم:
– پلمپ پيچ هاي موبايل
– پلمپ پيچ هاي قطعات كامپيوتر و الكترونيكي
– ليبل گارانتي قطعات ريز و كوچك
– ليبل گارانتي رم موبايل
– برچسب ضمانت قطعات الكترونيكي حساس
– ليبل گارانتي باطري موبايل
– ليبل پلمپ كمكي نامه هاي خيلي محرمانه
و …
همچنین علاوه بر برچسب های خرد شونده یا گچی و لیبل لایه شونده لیبل های وید اثرگذار و بدون اثر و لیبل شبرنگ یا اموال نیز در حوزه لیبل های امنیتی به شمار میروند.لیبل های وید اثرگذار و بدون اثر و لیبل های شبرنگ یا اموال از نظر قیمت در مقایسه با لیبل های خرد شونده یا گچی و لایه شونده مقرون به صرفه تر هستند.
برچسب وُید ( Void Label ) :
برچسب وید از نظر کشیدگی مقاومت بالا و از نظر حرارتی تا 80 درجه سانتیگراد را تحمل میکنند و در دو نوع وید اثر گذار و وید بدون اثر می باشند.وید اثر گذار به دو صورت شطرنجی و نقره ای موجود میباشد.
برچسب وید | Void Label
برچسب وید | Void Label
وید اثر گذار شطرنجی : وید اثر گذار شطرنجی هنگامی که به محصول چسبانده میشود زمان جدا شدن، لیبل به صورت شطرنجی جدا شده و قسمتی از لیبل روی محصول باقی میماند و برچسب غیر قابل استفاده ی مجدد میگردد.
وید اثر گذار نقره ای : این نوع برچسبها وقتی به محصول چسبانده میشوند، زمان جدا شدن، کلمه VOID بصورت انگلیسی روی محصول باقی میماند و لیبل غیر قابل استفاده مجدد میگردد.
برچسب اموال یا شبرنگ ( Asset Label ) :
برچسب اموال یا شبرنگ همانطور که از اسمش پیداست برای اموال سازمان ها و شرکتهای بزرگ استفاده می شود و همچنین همان بحث امنیتی برچسبهای سکوریتی (Security ) را دارا میباشد ولی برچسب اموال یاشبرنگ از نظر نوع جنس بسیار ضخیمتر از دیگر لیبلهای امنیتی می باشد.
برچسب اموال یا شبرنگ | Asset Label
برچسب اموال یا شبرنگ | Asset Label
لیبل اموال ( برچسب اموال ) یا برچسب شبرنگ Asset Label که در برخی موارد به آن لیبل امنیتی هم اطلاق می شود، لیبل اموال Asset Label همانگونه که از نامش مشخص است برای مصارف امنیتی و یا کاربردهایی به کار می رود که نیاز است در صورت برداشتن لیبل، برچسب مربوطه سالم نماند. در حال حاضر لیبل اموال در متریالهای مختلفی وجود دارد که از جمله می توان به برچسب هایی از جنس شبرنگ ، گچی ، لایه شونده و . . . اشاره کرد. یکی از کمپانی های مطرح در زمینه تولید لیبل اموال یا گچی (Security) شرکت رول کاور (Roll Cover) ایتالیا است. چسبندگی بسیار بالا و جنس خاص این برچسب باعث می گردد تا پس از چسباندن روی یک سطح به سختی و با خرد شدن بتوان آن را جدا کرد. برای چاپ روی لیبل اموال از ریبون رزین و یا سوپر رزین استفاده می شود. در صورت استفاده از ریبون با کیفیت ، این لیبل در برابر حلالهایی از قبیل الکل، بنزین و سایر مواد شوینده مقاوم است.